Prekladač / Translator
POBOČKA BRATISLAVA -20% ZĽAVA NA VŠETKY VOZIDLÁ

Ako si správne poradiť pri prenájme vozidla?

Idete na víkendový výlet ? Rozmýšľate nad prenájmom vozidla? Prenájom poskytuje mnoho výhod a najmä flexibilitu pri pohybe z jedného miesta na druhé, keď cestujete. Nemusíte sa prispôsobovať časovým harmonogramom osobnej dopravy. Stačí nasadnúť do auta a idete tam, kam chcete a kedy chcete.

Ponúkame Vám naše praktické typy a rady, ktorými sa môžete pri prenájme vozidla inšpirovať.

1. Správny výber autopožičovne
Dôležitým bodom je, aby požičovňa fungovala vo Vašom meste a vedela pristaviť vozidlo na Vami zadanú adresu. V našej autopožičovni a jej pobočkách to robíme grátis, niektoré autopožičovne si poplatok za pristavenie vozidla účtujú. Sadzby za pristavenia sú rôzne, dokážete na nich veľa ušetriť.

2.Autopožičovne a zľavy?
Čím dlhšie vozidlo v prenájme budete mať, tým je cena za vozidlo nižšia. Prirodzene treba rátať s tým, že čím väčšie požiadavky si klient vyžaduje, tým je cena vyššia.

3. Výber modelu – buďte pripravený pred prvotnou objednávkou
Predtým, ako oslovíte manažéra autopožičovne telefonicky, či prostredníctvom emailu, si pripravte odpovede na nasledujúce otázky:
Ad1/ Akú triedu vozidla preferujem? (ekonomická, nižšia stredná trieda, stredná trieda, vyššia stredná trieda, luxusná trieda, SUV, 7-8-9- miestne, dodávky)
Ad2 / O aký typ vozidla mám záujem ? Sedan / heatchback / combi ?
Ad3/ Aká prevodovka je pre mňa najpohodlnejšia? Automat / manuál?
Ad4/ Aký doplnkový servis budem na ceste potrebovať? (veľký batožinový priestor, gps, detská sedačka)
Ad5/ Budem prevážať aj domáce zviera? Nesmiem na zabudnúť spýtať na servis DOG FRIENDLY

Depozit
4. Depozit alebo inak povedané vratná záloha za vozidlo je podmienkou 99% autopožičovní. Môže byť odlišná vzhľadom na typ vozidla, čím je vozidlo luxusnejšie, tým je depozit vyšší. Depozit sa po prenájme vozidla vždy vracia, samozrejme ak sa aj vozidlo vráti nepoškodené. V prípade vrátenia vozidla s poškodením je účtovaná tzv spoluúčasť, kde vyčíslenie sa odvíja od podpísanej zmluvy.

5. Objednávka vozidla
Dôležitá informácia pre zabezpečenie prenájmu vozidla je jeho dĺžka. Potrebujete ho na víkend, na týždeň alebo na dlhšie? Toto sú informácie, ktoré aj na základe rezervácie Vami požadovaného vozidla je potrebné prvotne vedieť.

Nenechávajte si svoju rezerváciu na poslednú chvíľu! Niektoré modely bývajú často objednané týždne dopredu, najmä v sezónnom období . S predstihom sa informujte o dostupnosti jednotlivých vozidiel, o ktoré máte záujem. Dobrá autopožičovňa Vám vie výjsť v ústrety aj s dostupnými prijateľnými alternatívami v prípade, že vozidlo potrebujete na rýchlo alebo v čase Vašej požiadavky nie je dostupné.

Objednávku si môžete spraviť telefonicky alebo zaslať email. V našej autopožičovni fungujeme nonstop, čo je zároveň obrovská výhoda pri škodovej udalosti alebo rôznych informácii o vozidle, ktoré v daný moment potrebujete.

Pri vytváraní objednávky na prenájom vozidla môžete tak isto zvážiť vstup do našej stránky www.mkcar.sk, na ktorej si môžete vytvoriť vašu vlastnú rezerváciu rýchlo a individuálne.

6. Vyzdvihnutie vozidla
Pri prevzatí vozidla sa vždy dohodnite na mieste a čase . Externý manažér, ktorý vám vozilo privezie, Vás bude na dohodnutom čase a mieste očakávať s predstihom.

Predtým než nasadnete do auta a vyrazíte na cestu, si skontrolujte stav vozidla zvonku a zvnútra.

Tiež sa oboznámte s ovládacími prvkami a vyskúšajte svetlá spolu so smerovkami. Niektoré prvky bývajú pri rôznych modeloch na iných miestach – všetko Vám vysvetlí externý manažér.

Posledným krokom je administratíva – tzv preukázanie Vašich dokladov totožnosti (občiansky a vodičský preukaz) na vytvorenie zmluvy o nájme (protokolu o prenájme vozidla).

S našimi vozidlami môžete jazdiť do všetkých krajín EU, kde pri podpise zmluvy o prenájme vozidla informujete manažéra o vycestovaní do zahraničia.

7. Predĺženie vozidla
Je deň odovzdávania vozidla a Vy ste si uvedomili, že vozidlo ešte stále potrebujete a chceli by ste jeho prenájom predĺžiť ?
Žiadny problém ! Vždy je potrebné byť v komunikácií s manažérmi v autopožičovni. Dohodnete si predĺženie vozidla a ďalší postup, ktorý s tým súvisí.
Jednoduché a rýchle a Vy môžete pokračovať v cestovaní.

8. Odovzdanie vozidla
Ak Váš prenájom skončil a idete odovzdať vozidlo na dohodnuté miesto, uistite sa, či je vozidlo v stave, ako vám ho odovzdával externý manažér . Čisté, nepoškodené a plne dotankované .
Ak vám nevyhovuje dohodnuté miesto odstavenia, môžete si ho vopred zmeniť.
Posledným bodom ukončenia prenájmu vozidla je ukončenie zmluvy o prenájme.

Prajeme Vám veľa šťastných kilometrov .

Top