Prekladač / Translator
POBOČKA BRATISLAVA -20% ZĽAVA NA VŠETKY VOZIDLÁ

5 tipov kam na výlet v Bratislave a okolí!

Výhodou prenájmu auta je bezpečie a komfort, ktorý vám auto zaistí. Ak máte navyše deti, výlet autobusom sa môže pre vaše dieťa stať veľmi stresujúcim. Nehovoriac o takzvanej slobode, kedy sa nemusíte prispôsobovať časovým rozvrhom autobusov a jednoducho vyrazíte vtedy, kedy vám to vyhovuje najviac. Okrem toho sa autom dostanete do cieľa najrýchlejšie, čo určite oceníte v prípade, keď máte v jeden deň naplánovaných viacero miest.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle
Vyhliadková veža je postavená na najvyššie položenom mieste Devínskej Kobyly s nadmorskou výškou 514 m n. m. Vďaka unikátnej polohe tejto vyhliadkovej veže budete mať výhľad na okolie Devínskej Novej Vsi, na Rakúsko, Česko a Maďarsko. Práve výhľad na tri susediace krajiny bol motívom pre umiestnenie troch vyhliadkových plošín, pričom každá plošina je v inej výškovej úrovni. Najvyššia plošina je osadená cca 20 m nad okolitým terénom.
ODPORÚČANIE AUTOPOŽIČOVNE: Dostupné parkovanie - zaparkovanie vozidla na Dúbravskej hlavici

Biofarma Príroda
Biofarmu Príroda nájdete v Stupave na pôde bývalej Botanickej záhrady Univerzity Komenského a súčasného hospodárskeho strediska so živými zvieratami. Ak vám po návšteve biofarmy vyhladne, nemusíte zúfať a s prázdnym žalúdkom narýchlo hľadať, kam by ste zašli na obed. Na Biofarme príroda si môžete pochutnať aj na domácich bryndzových haluškách, čerstvom chlebe či vynikajúcich koláčoch ako od babičky. Zavítať môžete každý deň od 11:00 do 19:00 hod.
ODPORÚČANIE AUTOPOŽIČOVNE: Dostupné parkovanie – zaparkovanie vozidla priamo pred vstupom na farmu

Jaskyňa Driny
Táto jaskyňa je na západnom Slovensku jediná, ktorá je sprístupnená. Patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Malých Karpatoch. Jaskyňa Driny je kvapľová jaskyňa a nachádza sa asi 2 km na juhozápad od Smoleníc v Smolenickom krase. Vchod do jaskyne je vo výške 399 m n. m. v západnom svahu vrchu Driny (434 m). Driny sú puklinovou jaskyňou, ktorú vymodelovali zrážkové vody, ktoré prenikali do podzemia systémom puklín, takže chodby sú pomerne úzke.
ODPORÚČANIE AUTOPOŽIČOVNE: Dostupné parkovanie – zaparkovanie vozidla pri rekreačnom stredisku Jahodník

Hrad Biely Kameň
Ak hľadáte ľahkú túru alebo prechádzku, nájdete ju v jednom z malokarpatských vinohradníckych miest, vo Svätom Jure. Hrad Biely Kameň z obdobia rannej gotiky bol postavený zemepánmi ako ochrana pred nepriateľskými vojskami. Dnešná podoba hradu je skôr zrúcanina, avšak táto prechádzka lesom vás určite nadchne. Počas potuliek lesnými cestičkami si určite vyvetráte hlavu a načerpáte sa pozitívnou energiou. Spoločný čas s kamarátmi môžete stráviť opekačkou hneď neďaleko zrúcaniny. Nájdete tam totiž niekoľko ohnísk, kde si môžete opiecť niečo chutné a stráviť pekný deň s vašimi priateľmi či rodinou.
ODPORÚČANIE AUTOPOŽIČOVNE: Dostupné parkovanie – parkovisko Horné predmestie, Svätý Jur

Hrad Červený kameň
Najkrajší hrad v blízkosti Bratislavy je bezpochyby Červený kameň. V prípade, že si o ňom ešte nepočul alebo len nenavštívil, poponáhľaj sa, pretože prichádzaš o krásny zážitok. Hrad Červený kameň sa pýši výbornou zachovanosťou a patrí medzi najlepšie zachované hrady na Slovensku. Z pôvodného kráľovského hradu ho v 16. storočí prestavali na mohutnú pevnosť vzbudzujúcu rešpekt. Dokonca aj filmárom z celého sveta táto magická pevnosť učarovala, pretože sa tu natáčali filmy ako Dračie srdce a Jaskyňa zlatej duše (Princezná Fantagiró). Po prehliadke hradu a múzea sa môžete tešiť na súboje šermiarov a návštevu zakončiť ochutnávkou vína vo vinotéke alebo dobrou kávou v Hradnej kaviarni.
ODPORÚČANIE AUTOPOŽIČOVNE: Dostupné parkovanie – zaparkovanie vozidla priamo pod hradom

Top